Be trijų žaidėjų rungtyniavęs „Rytas“ išsivežė pergalę iš Šiaulių

Prieš 2 metus 174

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko trečioji Vilniaus „Ryto“ (22/3) ir „Šiaulių-7bet“ (12/12) akistata.

Pergalę šiose rungtynėse 89:77 (21:25, 29:16, 24:16, 15:20) pasiekė svečiai iš Vilniaus.

Abu susitikimus prieš tai taip pat laimėjo vilniečiai – 101:68 Vilniuje ir 76:71 Šiauliuose.

Vilniaus klubas rungtyniavo be Margirio Normanto, Ivano Buvos ir Jarviso Williamso, o šiauliečiai vertėsi be traumuoto Jonathano Elmore'o.

Susitikimą geriau pradėjo vilniečiai, kurie po Tannerio Leissnerio keturių taškų serijos, turėjo 6 taškų pranašumą, sužaidus penkias minutes (13:7). Tada šeimininkai pakilo į spurtą 10:3, kurio metu du tritaškius įsmeigė Donatas Sabeckis ir priekyje atsidūrė „Šiauliai-7bet“ (17:16). Nors Kennethui Smithui ir T.Leissneriui pavyko nutraukti sėkmingą šeimininkų atkarpą, kėlinį geriau užbaigė šiauliečiai ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 25:21.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą pamažu perėmė „Ryto“ krepšininkai, kurie po Mindaugo Girdžiūno keturių ir Gyčio Radzevičiaus penkių taškų serijos paeiliui įgijo 9 taškų persvarą (45:36). Labiau atitrūkti svečiams neleido rezultatyviai žaidęs Eimantas Stankevičius, kuris įdūrė tritaškį ir pridėjo du baudų metimus (41:47), bet ketvirtį užbaigė taiklus M.Girdžiūno tolimas šūvis – po dviejų kėlinių „Rytas“ buvo priekyje 50:41.

Trečio kėlinio pradžioje „Ryto“ pranašumą iki dviženklio padidino M.Girdžiūnas (53:41), o netrukus vilniečių persvara šoktelėjo ir iki 15 taškų – 60:45. Dar labiau svečių pranašumą baudų metimais padidino T.Leissneris (62:45), o netrukus komandas jau skyrė 20 taškų – 67:47. Po trijų kėlinių G.Žibėno auklėtiniai pirmavo 74:57.

Lemiamą rungtynių kėlinį A.Sireikos auklėtiniai pradėjo maksimaliai nusiteikę ir netrukus sumažino atsilikimą iki 12 taškų – 64:76. Po D.Sabeckio tikslių baudų metimų skirtumas dar labiau aptirpo (67:76), tačiau svarbų tritaškį pataikė V.Kariniauskas – 79:67. Intrigos šiauliečiams atgaivinti jau nepavyko ir pergalę pasiekė „Ryto“ klubas – 89:77.

M.Girdžiūnas su 22 taškais kartojo savo sezono rezultatyvumo rekordą „Betsafe-LKL“, o T.Leissneris žaidė tiek rezultatyviausią (20), tiek naudingiausią (28) sezono mačą.

„Šiaulių-7bet“: Isaiah Armwoodas 19, Eimantas Stankevičius 15, Donatas Sabeckis 13 (7 atk. kam., 8 rez. per.), Giedrius Staniulis 10.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 22, Tanneris Leissneris 20 (8 atk. kam.), Gytis Radzevičius 14, Kennethas Smithas 11 (7 rez. per.).

„Bružas ir Pulkovskis“: Eurolygos atkrintamųjų poros, sezono apdovanojimai ir įdomi vasaros rinka