Atsinaujinę „Lakers“ snaiperio dėka parklupdė čempionus

Prieš 1 metus 62

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) lemiamą sezono atkarpą po „Visų žvaigždžių“ pertraukos sėkmingai pradėjo Los Andželo „Lakers“ (28/32).

Kalifornijos derbyje Darvino Hamo auklėtiniai namie 124:111 (31:23, 28:33, 36:24, 29:31) įveikė San Fransisko „Golden State Warriors“ (29/30).

„Lakers“ visišką mačo kontrolę perėmė iškart po ilgosios pertraukos, atitrūkdami 79:63. Ketvirtajame kėlinyje jie surengė dar vieną spurtą 12:0 (110:82) ir iki užtikrintos pergalės jau nuvažiavo laisva pavara.

Komandoje greitai kojas apšilo naujokas Malikas Beasley – 26 minutės, 25 taškai (2/5 dvitaškių, 7/11 tritaškių, 0/2 baudų metimų), po 3 atkovotus ir perimtus kamuolius, rezultatyvus perdavimas, 2 klaidos ir 4 pražangos.

Tuo tarpu aštrumo puolime stokojęs LeBronas Jamesas rado kitų būdų padėti komandai. „Lakers“ žvaigždė per 26 minutes surinko 13 taškų (3/14 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 1/2 baudų metimų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei po 2 sykius suklydo ir prasižengė.

Mainais gerokai persitvarkiusi Los Andželo ekipa pademonstravo sudėties gylį – net penki nuo suolo pakilę žaidėjai pasiekė dviženklį rezultatyvumą. Tiesa, prie to prisidėjo ir tai, kad vos devynias minutes aikštelėje praleido čiurną susižeidęs D’Angelo Russellas.

„Warriors“ gerbėjai prieš rungtynes sužinojo, kad dar bent savaitę turės verstis be Stepheno Curry, o jo pareigas bandė perimti Klay’us Thompsonas – 27 minutės, 22 taškai (4/8 dvitaškių, 4/11 tritaškių, 2/2 baudų metimų), 2 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, klaida bei pražanga.

Klubai vienam mačui tarsi apsikeitė vaidmenimis – „Warriors“ strigo ties perimetru (14/49 tritaškių, 29 procentai), o visą sezoną čia problemų turėję „Lakers“ atakavo net 53 procentų taiklumu (16/30). Šeimininkai užtikrintai laimėjo ir kovą dėl kamuolių (58:48).

Abi šios komandos varžosi dėl vietos įkrintamosiose. „Warriors“ Vakarų konferencijoje laikosi vos dešimti, o „Lakers“ nuo jų jau atsilieka vienintele pergale.

„Lakers“: Malikas Beasley 25 (7/11 tritaškių), Austinas Reavesas 17 (4 rez. perd., 6/6 metimų), Rui Hachimura 14, LeBronas Jamesas (9 atk. kam., 8 rez. perd., 5/20 metimų) ir Dennisas Schroderis (6 rez. perd.) po 13, Anthony Davisas 12 (12 atk. kam.), Mo Bamba (13 atk. kam.) ir Lonnie Walkeris po 10.

„Warriors“: Klay’us Thompsonas 22 (4/11 tritaškių), Ty’us Jerome’as 20, Jordanas Poole’as 16 (4 rez. perd., 3/13 metimų), Patrickas Baldwinas 11 (3/5 tritaškių), Jonathanas Kuminga (5 rez. perd.) ir Kevonas Looney (15 atk. kam.) po 10.

„Ilgoji pertrauka“: NCAA lietuviai – Ą.Tubelio perspektyvos, nuviliantis Marčiulionis, išeivijos lietuvio žibėjimas ir „vaidmens žaidėjai“