Apie save priminęs T.Cavanaugh ir šaltai baudas sumetęs E.Ulanovas padėjo „Žalgiriui“ išvargti pergalę

Prieš 1 metus 64

Tyleris Cavanaugh tylėjo viso mačo metu, bet galiausiai pelnė svarbius taškus, o Edgaras Ulanovas pataikė svarbiausias baudas ir padėjo Kauno „Žalgiriui“ (6/4) pergalingai baigti Eurolygos dvigubą savaitę.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose 80:76 (24:31, 13:13, 22:17, 21:15) palaužė Valensijos „Valencia“ (4/6).

Mačas startavo lygiai ir komandos keitėsi tolimais metimais: per tris minutes jau du tritaškius smeigė Keenanas Evansas – 8:8. Chrisas Jonesas vedė į priekį „Valencia“, tiesa, apie save priminė ir Ignas Brazdeikis – 15:14. Šeimininkai ėmė rengti spurtą ir atitrūko (23:15), labiausiai tai lėmė tritaškiai, o galiausiai ekipas skyrė dviženklis taškų skaičius – 27:17. Liko 3 minutės kėlinyje, „Žalgiris“ po truputį artėjo (21:28) ir po pirmo kėlinio atsiliko 24:31.

Po Arno Butkevičius metimo su pražanga „Žalgiris“ priartėjo (29:31), bet tada sekė „Valencia“ spurtas 7:0, o žalgiriečiai 4 minutes negalėjo pelnyti taškų. Badą nutraukė baudą realizavęs Tomas Dimša – 30:38. Jei T.Dimšos rankas sykį sudrebėjo, tai Bojano Dubljevičiaus – ne (40:30), vis tik Rolandas Šmitas greitai pataikė labai reikalingą tritaškį, I.Brazdeikis – baudų metimus – 35:40. Chrisas Jonesas vėl augino „Valencia“ persvarą, tuo tarpu K.Evansas klydo, o po dviejų ketvirčių žalgiriečiai atsiliko 37:44.

Rolandas Šmitas tapo „Žalgirio“ lyderiu, prisijungė ir Kevarriusas Hayesas, tad kauniečiai artėjo prie varžovų – 44:50. R.Šmitas dar pridėjo tritaškį, jam tuo pačiu atsakė Jaredas Harperis, tuo tarpu I.Brazdeikis realizavo du metimus paeiliui – 51:53. Tiesa, jis nesumetė baudų, bet tai kompensavo pats atsikovodamas kamuolį (53:56), bet „Žalgirio“ spurtą greitai stabdė varžovai. Likus 2 minutėms „Valencia“ pirmavo 61:53, bet K.Evansas ir T.Dimša spėjo puikiai sumažinti atsilikimą – 59:61.

Klemenas Prepeličius buvo padidinęs Ispanijos ekipos persvarą, bet Keenanas Evansas atsakė spurtu – 65:64. „Žalgiris“ vėl ėmė atsilikti, bet ir vėl naikino deficitą – likus mažiau nei 4 minutėms K.Evansas įvedė lygybę – 71:71. Kazio Maksvyčio iššūkis pasiteisino darkart, o Tyleris Cavanaugh pagaliau pelnė pirmuosius tavo taškus rungtynėse – 73:71. Jis pats netrukus dar šovė iš toli (76:71), o abi ekipos apsikeitė nesėkmingomis atakomis. Liko pusantros minutės, Ch.Jonesas niekaip nepelnė taškų savo komandai, tad sekęs laikas buvo naudingas „Žalgiriui“. E.Ulanovas ir K.Evansas klydo, o J.Rivero ir Ch.Jonesas baudė už tai svečius – 75:76. E.Ulanovas stojo mesti baudų, jas abi pataikė, liko 17 sek. tuo tarpu Ch.Jonesas taip pridėjo tik tašką – 76:79. E.Ulanovas vėl stojo prie baudų metimo linijos ir vėl buvo taiklus, taip tvirtindamas pergalę.

Rolandas Šmitas žaidė geriausią sezono mačą ir pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius bei rinko 23 naudingumo balus.

„Valencia“: Chrisas Jonesas 19 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 5 per. kam.), Jamesas Webbas 15 (3/4 trit.), Jaredas Harperis 12, Klemenas Prepeličius 10, Bojanas Dubljevičius 9.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 19 (7 atk. kam.), Keenanas Evansas 18 (5 rez. perd., 4 kld.), Ignas Brazdeikis 13, Edgaras Ulanovas (4/4 baud.) ir Lukas Lekavičius – po 6.