Ą.Tubelis sužaidė prasčiausią sezono mačą NCAA, žibėjo L.Kišūnas ir R.Jocius

Prieš 1 metus 67

Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NBA) savo sugebėjimus vėl demonstravo būrelis lietuvių.

Retą nesėkmę patyrė Arizonos universiteto „Wildcats“ (22/4), išvykoje 79:88 (44:41, 35:47) nusileidę Stanfordo universiteto „Cardinal“ (11/14).

Prasčiausią sezono mačą sužaidė Ąžuolas Tubelis, per 17 minučių pelnęs 4 taškus (2/2 dvitaškių), atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, blokavęs metimą, kartą suklydęs ir 4 sykius prasižengęs.

Dėl pražangų kentėjo visa Arizonos komanda. Vos septynis žaidėjus atsivežusioje komandoje su keturiomis pražangomis finišavo ir Kerras Kriisa bei Cedricas Hendersonas. Kartu su Ą.Tubeliu vieną blogiausių mačų sužaidė ir 8 taškus tepelnęs kitas aukštaūgis Oumaras Ballo.

26 taškus „Wildcats“ gretose surinko Courtney Ramey (6 atk. kam., 5 rez. perd., 8/16 tritaškių), po 12 – Pelle’as Larssonas (5 atk. kam., 4 per. kam.) ir C.Hendersonas, 10 – K.Kriisa (3/10 tritaškių).

Nugalėtojams 22 taškus surinko Michaelas O’Connellas (3/5 tritaškių), 18 – Spenceris Jonesas (6 atk. kam.), 14 – Brandonas Angelas, 13 – Maxime’as Raynaud (5 atk. kam., 6/6 metimų), 12 – Harrisonas Ingramas (9 atk. kam., 7 rez. perd.). „Cardinal“ tritaškius vertė 56 procentų taiklumu (10/18).

Pergalingą žygį pratęsė Saint Mary’s universiteto „Gaels“ (22/5), nugalėję Portlando universiteto „Pilots“ (13/15) – 81:64 (39:38, 42:26).

Augustas Marčiulionis per 9 minutes surinko 2 taškus (1/2 dvitaškių, 0/2 tritaškių), atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Net 34 taškus nugalėtojams pelnė Loganas Johnsonas (6 atk. kam., 6 rez. perd.), 18 – Alexas Ducasas (5 atk. kam., 6/10 tritaškių), 10 – Aidanas Mahaney (5 rez. perd.). Varžovams 12 taškų surinko Kristianas Sjolundas, po 10 – Tyleris Robertsonas ir Juanas Gorosito.

Pralaimėjimą patyrė Campbello universiteto „Fighting Camels“ (11/15), po dviejų pratęsimų 73:77 (20:31, 39:28, 9:9, 5:9) nusileidę Gardnerio-Webbo universiteto „Runnin’ Bulldogs“ (15/11).

Abi komandos šansų laimėti turėjo ir anksčiau. Su ketvirtojo kėlinio sirena prametė D.Q.Nicholas, pirmajame pratęsime tai pakartojo Ricky Clemonsas.

Gediminas Mokšeckas per 39 minutes pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus prasižengė.

Laurynas Vaištaras per 16 minučių surinko 5 taškus (0/1 dvitaškio, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir 5 sykius prasižengė.

18 taškų lietuvių komandai surinko R.Clemonsas, 17 – Anthony Dell’Orso (8 atk. kam., 3 per. kam., 0/5 tritaškių), 13 – Joshua Lusane’as (3 per. kam., 3/8 tritaškių). Nugalėtojams 16 taškų pelnė Questas Aldridge’as (4/8 tritaškių), 15 – Kareemas Reidas (12 atk. kam.).

La Salle’o universiteto „Bulldogs“ (12/13) nugalėjo Masačiusetso universiteto „Minutemen“ (13/12) – 86:72 (33:35, 53:37).

Rokas Jocius per 21 minutę pelnė 12 taškų (4/5 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 1/1 baudos metimo), atkovojo 3 kamuolius, blokavo 4 metimus bei 2 sykius prasižengė.

21 tašką lietuvio komandai surinko Joshas Nickelberry (7/11 tritaškių), 17 – Khalilas Brantley (4 per. kam., 3/7 tritaškių), 13 – Daeshonas Shepherdas (7 atk. kam.), 12 – Anwaras Gillas (5 rez. perd., 5/5 dvitaškių). Oponentams 16 taškų pelnė T.J.Weeksas (6/15 metimų, 5 klaidos), 15 – Mattas Crossas (8 atk. kam.).

Denverio universiteto „Pioneers“ (13/15) nusileido Šiaurės Dakotos valstybinio universiteto „Bison“ (11/15) – 70:78 (30:28, 40:50).

The big fella just through the contact and the foul! #GoPios pic.twitter.com/8e3g50bI3W

— Denver Men's Basketball (@DU_MensHoops) February 11, 2023

Lukas Kišūnas per 30 minučių surinko 15 taškų (6/11 dvitaškių, 3/4 baudų metimų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

18 taškų lietuvio komandai pelnė Tommy Bruneris (2/7 tritaškių, 5 rez. perd.), 12 – Touko Tainamo. Nugalėtojams 30 taškų surinko Bodenas Skunbergas (7 atk. kam., 6/10 tritaškių), po 13 – Grantas Nelsonas (11 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Damari Wheeleris-Thomasas, 11 – Tajavisas Milleris.

👀👀👀#GoPios pic.twitter.com/yqy28ZsYG1

Apmaudų pralaimėjimą patyrė Bethune’o-Cookmano universiteto „Wildcats“ (9/16), 74:76 (33:32, 41:44) nusileidę Alcorno valstybinio universiteto „Braves“ (13/11).

Rungtynių finišas buvo itin dramatiškas – paskutinės sekundės dėjimu pergalę išplėšė Dontrellas Mcquarteras.

Lukas Gudavičius per 11 sužaistų minučių nepasižymėjo (0/1 tritaškio) ir spėjo tik kartą prasižengti.

18 taškų lietuvio komandai surinko Kevinas Davisas (5 atk. kam.), 17 – Joe Frenchas, 12 – Marcusas Garrettas (8 atk. kam.). Po 15 taškų nugalėtojams pelnė Byronas Joshua (8 rez. perd.) ir Oddystas Walkeris (6 atk. kam., 4 per. kam.), 12 – Jeremiah Kendallas (7 atk. kam.), po 11 – Keondre Montgomery (5 atk. kam.) ir Dekedranas Thornas (1/7 tritaškių, 7 atk. kam.).

Kalifornijos universiteto Irvine „Anteaters“ (17/8) 83:64 (38:27, 45:37) sutriuškino Kalifornijos universiteto Riversaide „Highlanders“ (16/10).

Emilis Butkus prie pergalės prisidėjo kukliai – per 3 minutes prametė dvitaškį ir tritaškį bei atkovojo kamuolį.

23 taškus nugalėtojams pelnė Dawsonas Bakeris (5 atk. kam.), 18 – D.J.Davisas (4/5 tritaškių). 22 taškus varžovams surinko Lachlanas Olbrichas (2/7 tritaškių), 12 – Zyonas Pullinas (5 atk. kam., 4/11 dvitaškių).

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ aštuoneto šansai, nurašytos komandos, svarbų „X faktorių“ turinti ekipa, blogiausi treneriai, neįdomiausios stebėti ekipos ir kaip atrodys atkrintamųjų poros