Teisės ekspertas: Bartoševičius galėjo būti apklaustas dar nepalikęs Seimo nario kėdės

Prieš 3 dienas 10

Prokurorai kaip specialų liudytoją jau galėjo apklausti buvusį Seimo narį Kristijoną Bartoševičių, įtariamą vaikų seksualinio prievartavimo ir tvirkinimo byloje. Taip teigia advokatas, baudžiamosios teisės ekspertas Remigijus Merkevičius. Anot j, tokiai apklausai nereikia panaikinti politiko teisinės neliečiamybės.

R. Merkevičius tvirtina, kad seksualinę prievartą prieš vaikus sunku įrodyti, mat dažniausiai esama nedaug įrodymų.

„Įrodomoji bazė yra skurdi. Panašaus pobūdžio veikos atliekamos neviešai. Paprastai nebūna liudytojų ar kameros nefiksuoja. <...> Pagrindinis, lemiamas įrodymas yra vaiko parodymai“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Svarbi valanda“ sakė R. Merkevičius.

K. Bartoševičiui kartojant, kad teisėsauga su juo nesusisiekė ir kad apie nuo pernai lapkričio 15 d. vykdomą ikiteisminį tyrimą jis nieko nežinojęs, teisės ekspertas atsako – jis galėjo būti apklaustas kaip specialusis liudytojas.

„Galėtų būti, kad pradžioje jam buvo pasiūlyta duoti parodymus kaip specialiajam liudytojui apie savo paties galimai padarytą veiką“, – sakė R. Merkevičius.

Jis patvirtino, kad tokia apklausa galėjo vykti K. Bartoševičiui dar esant Seimo nariu.

„Seimo nariui nereikia panaikinti neliečiamybės, jeigu jis sutinka (būti apklausiamas – LRT.lt)“, – paaiškino teisės ekspertas.

Kita vertus, teisėsauga galėjo naudoti taktiką ir slėpti ikiteisminio tyrimo detales iki kol viešai buvo kreiptasi į Seimą.

Dabar, Vyriausiajai rinkimų komisijai panaikinus K. Bartoševičiaus Seimo nario mandatą, jis gali būti apklausiamas artimiausiu metu.

„Jeigu jis jau šiandien nebėra Seimo narys, tai tikriausiai rytoj arba šiandien vakare. Jam turėtų būti pateikti įtarimai ir pasiūloma duoti paaiškinimus apie tai, dėl ko jis yra įtariamas. Jeigu jis nori paaiškinti, galės paaiškinti, o jeigu nenorės – turės visišką teisę to nedaryti“, – paaiškino R. Merkevičius.

Paklaustas, ar visuomenė turės teisę sužinoti apie duotus K. Bartiševičiaus parodymus, ekspertas nurodė, kad prokuratūra spręs, kiek ikiteisminio tyrimų detalių atskleisti viešai.

„Paprastai parodymai iki teismo yra paslaptis ir nėra viešinami“, – nurodė pašnekovas.

LRT.lt primena, kad dar pirmadienį K. Bartoševičius teigė, kad jo pasitraukimas iš Seimo ir prokuratūros kreipimasis dėl neliečiamybės panaikinimo nėra susiję. Prokurorai vykdo tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo.

K. Bartoševičius į Seimą išrinktas su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašu. Jis nėra partijos narys. K. Bartoševičiui palikus Seimą, į jo vietą ateiti turėtų buvęs krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Visą pranešimą galite skaityti ČIA