Svarbiame mūšyje – serbo šou, solidus R.Giedraitis ir „Žalgiriui“ nepalanki „Baskonia“ pergalė

Prieš 1 metus 63

Abiem apie atkrintamąsias svajojančioms ekipoms buvo labai reikalinga pergalė Eurolygoje, galiausiai čia ją pasiekė lietuviškoji Vitorijos „Baskonia“ (17/15), namie 92:69 (25:27, 13:17, 22:14, 32:11) įveikusi Stambulo „Fenerbahče“ (18/14).

Tai – sustiprino Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio klubo šansus žengti į atkrintamąsias, tiesa, tapo nepalankiu rezultatu Kauno „Žalgiriui“ (17/15), kuris irgi kabinasi už aštuoneto.

Rungtynių pradžioje vyko visiškai lygi kova, tik po baudų metimų atkarpos „Fenerbahče“ atitrūko kiek labiau – 35:29. Tiesa, „Baskonia“ atsakinėjo tuo pačiu, lengvų šansų irgi nešvaistė, o po dviejų ketvirčių atsiliko 38:44.

Marinkovic gives the lead to @Baskonia👀#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/yVgtwxG94B

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) March 31, 2023

Po pertraukos skirtumas ėmė balansuoti ant dviženklės ribos (54:45), tačiau jos „Fenerbahče“ taip ir neperžengė. Rokas Giedraitis stabdė varžovų spurtą, taiklus buvo ir Vanja Marinkovičius, o lietuvis šovė dar ir tritaškį – 53:54. Galiausiai V.Marinkovičiaus tolimas šūvis išvedė į priekį šeimininkus (60:58), kurie turėjo trapią persvarą po trijų kėlinių.

R.Giedraitis toliau pelnė baskams taip reikalingus taškus (67:63), bet „Fenerbahče“ kraitį papildė Carsenas Edwardsas – 65:69. V.Marinkovičius ir Dariusas Thompsonas tempė į priekį baskus, kurie galiausiai ėmė tolti – 78:66. V.Marinkovičius galutinai žudė svečius, kurie taip ir neatsitiesė.

T.Sedekerskis dėl traumos žaisti negali, o R.Giedraitis per 37 minutes pelnė 12 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą provokavo 3 pražangas, kartą prasižengė ir rinko 19 naudingumo balų.

V.Marinkovičius rengė karjeros pasirodymą ir pelnė net 35 taškus (6/9 trit.) bei rinko 29 naudingumo balus.

„Baskonia“: Vanja Marinkovičius 35 (6/9 trit.), Dariusas Thompsonas 13, Rokas Giedraitis (10 atk. kam.) ir Daultonas Hommesas – po 12, Maikas Kotsaras 8.

„Fenerbahče“: Johnathanas Motley 18, Carsenas Edwardsas 16, Tarikas Biberovičius 10, Nickas Calathesas 9, Nigelas Hayesas-Davisas 7.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą laidos dalyviams