Savivaldybė ieško Naujosios Vilnios bunkerio savininko

Prieš 2 metus 193

Rusijos karui Ukrainoje tęsiantis įvairių slėptuvių ir kolektyvinės apsaugos statinių tema išlieka aktuali. Išpopuliarėjo ir Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje esančių bunkerių paskirtis. Neseniai Vilniaus miesto savivaldybė ieškojo Naujosios Vilnios bunkerio savininko, tačiau jo neradus žada kreiptis į teismą dėl turto perdavimo savivaldybės nuosavybėn.

Miesto savivaldybė žada kreiptis į teismą dėl keturių bunkerių, esančių netoli Kojelavičiaus g. 2 pripažinimo bešeimininkiu turtu ir perdavimo savivaldybės nuosavybėn. Šeimininkas dar turi galimybę įrodyti, kad bunkeris priklauso jam – iki rugsėjo 26 dienos kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus Priežiūros ir tvarkymo poskyrio vyresniąją specialistę Rūtą Šulcaitę-Remeikienę (tel. Nr. 8 614 51354, el. p. [email protected]). Šeimininkas turi įrodyti teisę į šį turtą, pateikiant dokumentus, liudijančius nuosavybės ar kitas teises į nurodytą turtą.

,,Savivaldybė siekdama užtikrinti priežiūrą bei pritaikyti Naujosios Vilnios seniūnijos teritorijoje esančių galimai bešeimininkių gynybinių įtvirtinimų, šalia A. Kojelavičiaus g. 2, erdves, miesto gyventojų poreikiams inicijavo šių objektų pripažinimo bešeimininkiu turtu ir perdavimo Savivaldybės nuosavybėn procedūrą. Galimai bešeimininkis turtas gali būti perduotas tik valstybei arba savivaldybėms teismo sprendimu, priimtu pagal valstybės arba savivaldybės institucijos pareiškimą”, – komentuoja Vilniaus miesto savivaldybės Nekilnojamo turto skyriaus vedėja Vilma Lajauskaitė.

Ne viena Vilniuje esanti slėptuvė po Nepriklausomybės atkūrimo tapo klubais – šiandien jau neveikiančiais. Jeigu šeimininkas taip ir neatsiras ir bunkeris bus perduotas savivaldybei, o ji Asociacijos Vilniaus istorinės rekonstrukcijos klubo prašymu galėtų leisti jam prižiūrėti ir tvarkyti šiuos objektus.

,,Savivaldybė yra gavusi Asociacijos Vilniaus istorinės rekonstrukcijos klubo prašymą leisti tvarkyti gynybinius įtvirtinimus ir šalia jų esančią teritoriją. Asociacijos Vilniaus istorinės rekonstrukcijos klubas siektų pritaikyti gynybinius įtvirtinimus miesto gyventojų poreikiams, kuriant bendruomeniškumą, skatinant domėjimąsi lokaliąja istorija bei sukurtų gynybiniuose įtvirtinimuose ekspoziciją, istorinės edukacijos centrą”, – sako specialistė.

Primename, kad karo palikimu laikomi bunkeriai nėra skirti gyventojų apsaugai, šalyje švedus ekstremalią padėtį. Tam yra skirti kolektyvinės apsaugos statiniai.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.

Skaityti visą pranešimą