Šaltinis: Egiptas siūlo nutraukti ugnį Gazoje

Prieš 1 savaitę 2

Egiptas siūlo nutraukti ugnį tarp Izraelio ir palestiniečių „Islamo džihado“ grupuotės Gazoje, pranešė Egipto saugumo šaltinis.

Pasiūlymas pateiktas po penktadienį pratrūkusio didžiausio nuo 2021 m. smurto tarp izraeliečių ir palestiniečių, dpa sakė šaltinis. Egipto komanda rengiasi keliauti į Izraelį ir Gazą, siekdama deeskaluoti konfliktą, pridūrė šaltinis, bet daugiau informacijos nepateikė.

Anksti šeštadienį paskelbtame Egipto užsienio reikalų ministerijos pareiškime sakoma, kad ryšiai stiprinami siekiant „suvaldyti padėtį“ Gazos ruože.

Egiptas dažnai veikia kaip tarpininkas Izraelio ir palestiniečių konflikte. Pernai Kairas tarpininkavo Izraelio ir Gazą valdančio palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ paliauboms. Jomis baigėsi 11 dienų trukusios kovos anklave.

Rusija ragina laikytis didžiausio santūrumo Gazos Ruože

Rusija šeštadienį paragino laikytis kuo didžiausio santūrumo Gazos Ruože po didžiausių Izraelio pajėgų ir palestiniečių kovotojų smūgių nuo pernai vykusio karo.

„Su dideliu nerimu stebime įvykių raidą“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos pranešime. Ji pridūrė, kad Maskva ragina „visas šalis laikytis didžiausio įmanomo santūrumo“.

„Naujas eskalavimas buvo sukeltas Izraelio kariuomenės apšaudymo Gazos Ruože rugpjūčio 5 dieną, į kurį palestiniečių grupuotės atsakė didelio masto ir beatodairiškais Izraelio teritorijos apšaudymais“, – rašo M. Zacharova.

Izraelis šeštadienį surengė naujų pražūtingų aviacijos smūgių Gazos Ruože, o palestiniečių kovotojų grupuotė „Islamo valstybė“ atsakė leisdama raketas.

Žydų valstybė teigia buvusi priversta surengti „prevencinę“ operaciją prieš „Islamo džihadą“, nes ši grupuotė esą planavo artimiausiu metu surengti išpuolių, jau kelias dienas tvyrant padidėjusiai įtampai prie Izraelio ir Gazos Ruožo sienos.

Pernai gegužę per Izraelio ir Gazos Ruožo kovotojų konfliktą buvo smarkiai nuniokotas tankiai apgyventas palestiniečių anklavas, o daugybė izraeliečių buvo priversti skubėti į slėptuves dėl raketų atakų.

ES ragina deeskaluoti padėtį po naujausio smurto pliūpsnio Gazos Ruože

Europos Sąjunga šeštadienį paragino laikytis didžiausio santūrumo, įsiplieskus didžiausiems susirėmimams tarp Izraelio ir Gazos Ruožo palestiniečių kovotojų nuo pernai vykusio karo.

„Europos Sąjunga su dideliu susirūpinimu stebi naujausius įvykius Gazoje ir aplink ją“, – sakoma ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio pareiškime.

„ES pasisako už visų šalių didžiausią santūrumą, kad būtų išvengta tolesnio eskalavimo ir aukų“, – pridūrė jis.

„Izraelis turi teisę ginti savo civilius gyventojus, bet turi būti padaryta viskas, kad būtų išvengta platesnio konflikto, visų pirmiausiai paveikiančio civilius gyventojus abiejose pusėse ir atnešančio daugiau aukų ir kančių“, – rašo J. Borrellis.

Visą pranešimą galite skaityti ČIA