R.Jokubaitis finale buvo puikus, bet Ispanijos Supertaurė – vėl „Real“ rankose

Prieš 1 metus 81

Pirmasis Ispanijos grandų susitikimas po vasaros pertraukos vėl virto tikru trileriu.

Ispanijos Supertaurės finale Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Barselonos „Barcelona“ po pratęsimo Sevilijoje krito prieš Madrido „Real“ – 83:89 (15:17, 22:12, 12:26, 22:16, 12:18).

Katalonai bandė truktelėti į priekį antrajame kėlinyje, kurį laimėjo dviženkliu skirtumu, o į ilgąją pertrauką išsinešė 8 taškų pranašumą – 37:29.

Komandoms grįžus į aikštelę vaizdas apsivertė aukštyn kojomis. „Real“ netruko persverti rezultatą – tritaškiu tai įgyvendino Sergio Llullas (50:49). Rudy Fernandezas buvo suteikęs ir solidesnę persvarą (58:51), bet katalonai po Roko Jokubaičio tritaškio susigrąžino iniciatyvą – 62:61.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei rezultatą lygino Nicolas Laprovittola – 69:69. Likus žaisti 15 sekundžių tai pakartojo Mike’as Tobey – 71:71. Nevaisinga paskutinė „Real“ ataka lėmė pratęsimą.

Jau pačioje papildomos atkarpos pradžioje Š.Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą. Pratęsimas klostėsi lygiai ir itin rezultatyviai (83:83), bet paskutinę minutę žymėjo „Real“ taškai – 87:83.

R.Jokubaitis per 23 minutes pelnė 11 taškų (4/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė bei finišavo su 16 naudingumo balų – antru geriausiu rezultatu komandoje.

Naudingiau už lietuvį žaidė tik N.Laprovittola – 12 taškų, 14 rezultatyvių perdavimų ir 18 naudingumo balų. 21 tašką surinko Sertačas Šanli (5 atk. kam.), 10 – Kyle’as Kuričius, 9 – Mike’as Tobey.

„Real“ gretose Walteris Tavaresas surinko 24 taškus (12 atk. kam., 7/11 dvitaškių), 19 – Džananas Musa (7/10 dvitaškių), 15 – Gabrielis Deckas (8 atk. kam.), 14 – Sergio Llullas (2/9 dvitaškių, 3/7 tritaškių), 9 – Guerschonas Yabusele.

Madrido klubas šį titulą iškovojo ir praėjusį sezoną, katalonus parklupdęs panašiu rezultatu – 88:83.

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie visas LKL komandas – kas verti pagyrų, kas gavo spragilų, kaip susidėlios „Didysis ketvertas“ bei kas turėtų kristi žemyn