Po Moldovos prezidentės žodžių – Rusijos grasinimas: negalvokit, kad nebus pasekmių

Prieš 1 metus 40

Kaip skelbia „Ukrinform“, Rusijos propagandinė žiniasklaida platina Valstybės Dūmos NVS reikalų, Eurazijos integracijos ir santykių su tėvynainiais komiteto pirmininko Leonido Kalašnikovo žodžius. Jis pareiškė, kad Moldovos įstojimas į NATO šiai šaliai gali baigtis „valstybingumo praradimu“.

„Jeigu jie galvoja, kad, kaip Suomija ir Švedija, patyliukais, greitai, pasinaudodami situacija, gali įstoti į NATO ir nesulaukti jokių pasekmių šalies viduje, tegul nepamiršta vieno dalyko – Suomijoje yra dvi valstybinės kalbos, ten gerbiamos šalyje gyvenančios tautos. O Moldova turi Gagaūziją ir Uždniestrę, kur gyvena rusakalbiai, kurie savo valią išreiškė seniai, XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžioje“, – sakė jis.

Anot L. Kalašnikovo, Rusijos požiūris į galimą Moldovos įstojimą į NATO bus neigiamas, nes tai „grėsmė RF saugumui“.

Delfi primena, kad savaitgalį Moldovos prezidentė Maia Sandu sakė, kad Rusijos karas prieš Ukrainą verčia Moldovą susimąstyti, ar jai reikėtų atsisakyti konstitucijoje įtvirtinto neutraliteto ir jungtis prie „didesnio aljanso“, informavo „Politico“.

Duodama interviu „Politico“, prezidentė sakė, kad Moldova vis dar svarsto, kokių žingsnių imtis ateityje ir ar tam reikėtų keisti šalies konstituciją.

„Šiuo metu vyksta rimta diskusija apie mūsų galimybę apsiginti: ar galime tai padaryti patys, ar turėtume būti didesnio aljanso dalimi. Jeigu galiausiai nuspręsime, kad mūsų valstybei reikia atsisakyti neutraliteto, tai turėtų įvykti demokratinio proceso būdu“, – sakė M. Sandu.

Atsakydama į klausimus ji stengėsi neminėti NATO nes Rusija ir taip bando destabilizuoti Moldovos pro-europietišką vyriausybę. Anksčiau Kremlius perspėjo šią valstybę nebetęsti karinio bendradarbiavimo su Vakarais.

Nepaisant to, kad Moldova nėra NATO narė, ji bendradarbiauja su Aljansu ir prisideda prie NATO vadovaujamos taikos palaikymo misijos Kosove.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Skaityti visą pranešimą