Pasirengimą sezonui baigęs K.Maksvytis: kai nežaidžiame šimtu procentų, esame pažeidžiami

Prieš 3 dienas 13

Kauno „Žalgiris“ baigė kontrolinių rungtynių ciklą 90:77 nugalėdamas Rygos VEF.

Po mačo Lietuvos klubo strategas Kazys Maksvytis pasidalino savo mintimis ir tuo, kas paliko prasčiausią įspūdį.

„Dvi skirtingos pusės, gera antroji ir labai prasta pirmoji. Žaidžiant, nekalbu apie LKL, Eurolygoje mums to niekas nedovanos. Pirmas akcentas buvo, kad pasyviai pradėjome rungtynes, o kai nesame šimtu procentų, esame pažeidžiami. Antroje pusėje pridėjome agresyvumo, pradėjome kaitalioti gynybos sistemas ir tai mums padėjo, tai džiugina. Norėtųsi, kad toks žaidimas būtų 40 minučių, o ne 20“, – teigė strategas.

Labiausiai pasidžiaugti jis galėjo puolimu, kuris dar neveikė užtikrintai, bet 90 taškų yra vienas rezultatyviausių pasirodymų pasirengimo cikle.

„Pirmoje pusėje puolimas nebuvo blogas, varžovai pranašumą įgavo labiau mūsų blogos gynybos dėka. Mes susikurdavome gana neblogus metimus, bet juos pramesdavome. Šiek tiek nepatiko balansas, kad išsimetėme daugiau tritaškių ir mažiau dvitaškių, norėtųsi būti šiek tiek agresyvesniems. Manau, kad šiandien puolimas buvo geras, nes sukūrėme nemažai situacijų, dar neįmetėme tritaškių. Pagrindinė problema buvo pasyvumas gynyboje“, – tikino K.Maksvytis.

Specialistas atskleidė dar itin neapkraunantis po rinktinės kovų grįžusius Igną Brazdeikį, Arną Butkevičių bei Luką Lekavičių, leisdamas jiems atsigauti po sunkaus turnyro.

„Vis dar ribojame jų krūvius, tiek rungtynėse, tiek treniruotėse. Iki pirmų rungtynių pasistengsime sulyginti juos su likusiais žaidėjais, kad būtų lygiaverčiai. Sekasi, ne be reikalo jie žaidžia rinktinėje, jie yra svarbūs komandai ir duoda savo vaisių“, – teigė strategas.

Lietuvio teigimu, iki sezono pradžios dar liko nemažai tikslingo darbo, bet jo planai – aiškūs.

„Dabar turbūt šiek tiek susiaurinsime savo diapazoną, kontrolinėse rungtynėse buvo daugiau eksperimentų. Dabar tiek puolime, tiek gynybinėse sistemose išsirinksime tas, kurios geriausiai veikia, kurios labiausiai tinka artėjantiems varžovams ir atidirbsime tas smulkmenas, kurioms trūko laiko. Dabar jau visa koncentracija į pirmas rungtynes, ruošiamės joms“,– tikino specialistas.

„Žalgiris“ visų taškų ant „i“ sudėjimui turi keturias dienas. Sezoną Kauno klubas atidarys rugsėjo 26-osios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) išvykos maču prieš Klaipėdos „Neptūną“.

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie visas LKL komandas – kas verti pagyrų, kas gavo spragilų, kaip susidėlios „Didysis ketvertas“ bei kas turėtų kristi žemyn

Visą pranešimą galite skaityti ČIA