Naujo trenerio debiutas Tautų lygoje: Lietuva – Farerų salos

Prieš 1 metus 66

Lietuvos futbolo rinktinė iškovojo pirmąjį tašką šio sezono UEFA Tautų lygos turnyre, kai namuose 1:1 (1:1) sužaidė su Farerų salų rinktine. Po šio mačo tapo aišku, kad C diviziono pirmoje grupėje lietuviai liks paskutiniai, nors prieš mačą skambiai kalbėjo apie kovą dėl pergalės.

Nuo pat mačo pradžios namuose žaidę Lietuvos futbolininkai leido Farerų salų ekipai valdyti situaciją ir dominuoti aikštėje. Pirmąsias 15 minučių lietuviai sunkiai perėjo į varžovų aikštės pusę.

Pirmasis įvartis krito sužaidus vos 22 minutes, kai standartinės situacijos metu idealiai kamuolį į baudos aikštelę pasiuntęs J. Bjartalidas surado ten visiškai laisvą J. Andreaseną ir šis laivas iš poros metrų lengvai galva įmušė įvartį.

Po įvarčio Farerų salų žaidėjai toliau dominavo aikštėje, jie kūrė daugiau atakų, dažniau žaidė arčiau baudos aikštelės ir dažnai iš mūsiškių perimdavo kamuolį ataką tik bandant pradėti.

Vis dėlto pirmojo kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinei nusišypsojo sėkmė. A. Novikovas gana desperatiškai smūgiavo iš toli, bet kamuolys kliudė varžovą ir atšoko tiesiai V. Slivkai. Šis nesutriko ir sugebėjo nukreipti jį į vartus.

Mačo teisėjais tarėsi su VAR, o tai užtruko kelias minutes, bet galiausiai nuspręsta, kad nuošalės nebuvo – 1:1.

Tai buvo tik antrasis Lietuvos rinktinės įvartis per 5 rungtynes Tautų lygoje. Pirmąjį irgi į Farerų salų vartus 1:2 pralaimėtame mače pelnė F. Černychas.

Po pertraukos vaizdas aikštėje tapo nuobodesnis, atakų skaičius mažėjo, o lietuviai ir toliau nerado kelių link varžovų vartų.

Per visą mačą R. Breu auklėtiniai į vartų plotą pataiką tą vienintelį kartą, kai V. Slivka įmušė įvartį. Varžovai į vartų plotą pataikė 3 sykius. Pagal UEFA.com svetainėje pateikiamą atakų skaičių varžovai pirmavo 34:19.

Antrajame kėlinyje 4 lietuviai gavo geltonas korteles, o L. Klimavičius ir J. Lasickas dėl kortelių praleis kitas rungtynes su Liuksemburgu.

Iki pat mačo pabaigos R. Breu auklėtiniams taip ir nepavyko primesti savo žaidimo varžovams, kurie aikštėje jautėsi gana patogiai, spėdavo tiek atakuoti, tiek praradus kamuolį grįžti į gynybą. Lietuvos rinktinę nuolat iš žaidimo išmušdavo Farerų salų presingas, kuris lėmė klaidas ir nepasitikėjimą savimi, kai reikdavo bandyti aštrinti žaidimą.

Nors labai rimtų šansų antroje mačo dalyje neturėjo ir varžovai, tačiau lygiosios juos tenkino, nes užtikrino trečiąją vietą grupėje.

Prieš rungtynes rinktinėje debiutavęs treneris Reinholdas Breu kalbėjo apie norą laimėti, tą sakė ir Arvydas Novikovas. Vis dėlto šios lygiosios reiškia, kad Lietuvos rinktinė nepakils iš savo grupės dugno ir jai gresia iškritimas į Tautų lygos D divizioną.

Dar vaodvaujant Valdui Ivanauskui rinktinė šių metų birželio 22 dieną lietuviai išvykoje į Farerų salas pralaimėjo 1:2. Vėliau grupėje 0:6 ir 0:2 pralaimėta Turkijai bei 0:2 nusileista Liuksemburgui.

Būtent svečiuose pas Liuksemburgo rinktinę lietuviai skemadienį baigs savo šių metų pasirodymą Tautų lygoje.

Kitose grupės rungtynėse namie žaidę Turkijos futbolininkai sugebėjo išplėšti lygiąsias su Liuksemburgo rinktine.

Svečiai tris sykius rungtynėse pirmavo, paskutinį įvartį įmušė 69-ąją minutę, tačiay turkams tašką išplėšė I. Yukseko įvartis 87-ąją minutę.

Tai leidžia Turkijai jau dabar užsitikrinti pirmąją grupės vietą.

Visą pranešimą galite skaityti ČIA