Naujasis Lietuvos rinktinės vedlys po lygiųjų su Farerais: pozityvus pirmas žingsnis

Prieš 3 dienas 13

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nuo paskutinių rungtynių su Farerų salomis pakeitė trenerį, tačiau ir antrasis testas su nykštukine valstybe nedavė norimo rezultato – namuose žaidę lietuviai tenkinosi lygiosiomis 1:1. Lietuvos rinktinė prarado šansus pakilti iš paskutinės vietos savo grupėje – laukia kova dėl išlikimo C divizione.

Pirmą kartą prie šoninės linijos Lietuvos rinktinei dirigavo laikinuoju treneriu paskirtas LFF techninis direktorius Reinholdas Breu.

„Noriu padėkoti žaidėjams ir komandai, – po pirmųjų rungtynių spaudos konferencijoje sakė R. Breu. – Bandėme laimėti, stengėmės visas 90 minučių. Manau, kad mums netrūko charakterio. Rungtynės nebuvo lengvos, praleidome įvartį standartinės situacijos metu. Turėsime analizuoti, reikia atsigauti ir ruoštis kitoms rungtynėms.“

„Manau, kad žengėme pozityvų pirmąjį žingsnį. Žaidėjams tikrai nebuvo lengva – reikėjo prisitaikyti prie naujo žaidimo stiliaus ir principų. Dar kartą dėkoju žaidėjams, jie atidavė viską, ką galėjo“, – tęsė specialistas iš Vokietijos.

Rungtynių pradžia į LFF stadioną atvykusių žiūrovų nenudžiugino – svečiai didesnę laiko dalį kontroliavo kamuolį, o lietuviai per pirmas 15 minučių apskritai nepriartėjo prie varžovų baudos aikštelės.

22-ąją minutę pirmoji standartinė situacija virto įvarčiu į lietuvių vartus – Džiugą Bartkų galva nuginklavo Farerų salų rinktinės saugas Jakupas Andreasenas.

Farerai po įvarčio nenurimo ir toliau aktyviai spaudė lietuvius, tačiau besibaigiant pirmajam kėliniui Lietuvos rinktinei pavyko susikurti vieną pavojingą progą ir taip išlyginti rezultatą. Kamuolį į vartus nukreipė Vykintas Slivka. Iškart po įvarčio buvo užfiksuota nuošalė, tačiau po ilgos peržiūros VAR kambaryje įvartis buvo įskaitytas.

Antrasis kėlinys buvo vangus – abi komandos progų beveik neturėjo. Lietuviai daugiau laiko žaidė su kamuoliu, keli po keitimo pasirodę žaidėjai pridėjo energijos, bet tai norimo rezultato neatnešė – rungtynės baigėsi lygiosiomis.

„Gaila, kad nepavyko pasiekti pergalės, – po rungtynių dievagojosi saugas Vykintas Slivka. – Varžovų spaudimas rungtynių pradžioje išmušė iš vėžių. Be to, pirmos rungtynės su nauju treneriu, treniravomės tik keletą dienų, trūksta susižaidimo.“

Paklaustas, ar lietuvių veiksmuose netrūko kovingumo ir noro laimėti, V. Slivka pridūrė: „Manau, kad tikrai bandėme laimėti, bet, kaip ir minėjau, trūksta susižaidimo. Aišku, tai nėra pasiteisinimas.“

Lietuvos rinktinė per visas 90 minučių į vartų plotą smūgiavo vos vieną kartą. Anot R. Breu, komanda žaidė dėl pergalės.

„Aišku, mes visada norime žaisti gražų ir dominuojantį futbolą, bet suprantame, kai tai neįmanoma, ypač dabar. Žaidėme prieš stiprią komandą ir turime susitaikyti su rezultatu. Be abejo, nesu laimingas dėl rezultato, bet turime būti atviri – tai buvo tik pirmas žingsnis ir jis nebuvo blogas. Suprantame, kad turime žaisti geriau.“

Lietuvos rinktinė, nors ir iškovojo pirmąjį tašką, tačiau nebeturi šansų pakilti iš paskutinės vietos grupėje. Tai reiškia, kad pavasarį lietuviams teks kovoti dėl išlikimo C divizione. Atkrintamosiose susitiks keturios blogiausios C diviziono komandos.

Lietuvos rinktinės pasirodymas Tautų lygos grupių etape baigsis sekmadienį rungtynėmis su Liuksemburgu.

„Tai nebus lengvos rungtynės. Liuksemburgas išplėšė lygiąsias prieš Turkiją. Pažįstu šią komandą, treniravau ją ilgus metus. Aišku, manau, kad mums žaisti išvykoje bus lengviau, nes Liuksemburgas norės pulti“, – pridūrė R. Breu.

Visą pranešimą galite skaityti ČIA