Kaip nepermokėti perkant buitinę techniką?

Prieš 4 metus 329

Dažniausiai žmonės permoka tada, kai nežino ko tiksliai nori bei ko tiksliai jiems reikia. Kadangi buitinė technika – labai specifinė sritis, čia dauguma žmonių turi gana ribotas žinias. Dėl to neretai gaunasi taip, kad eilinis pirkėjas smarkiai permoka už prekę, kuri turi perteklines funkcijas arba dėl to, kad juos įtikino pardavėjas. Tad norint to išvengti, reikia gana atidžiai vertinti kiekvieną pirkinį ir skirti bent truputėlį laiko tam, kad suprastumėte savo poreikius bei tai, ką rinka gali jums pasiūlyti. Tam didelio mokslo nereikia, pakaks ir perskaityti šį straipsnį. Na, o tada jau tikrai niekad nepermokėsite!

Visų pirma – supraskite, kas būtinos, o kas – prabangos funkcijos

Ne visiems automobilyje reikia masažuojamų kėdžių, ne visiems būtinas čiužinys iš Memory medžiagos, taip pat ne visiems reikia visų funkcijų mikrobangų krosnelėje ar skalbimo mašinoje. 

Dažniausiai brangiausiai kainuoja tie įrenginiai, kurie valdomi su lietimui jautriais ekranais, tokia technika, kurią galima suporuoti su išmaniaisiais įrenginiais ir panašiai. Supraskite, kad pagrindinė šaldytuvo užduotis – šaldyti maistą šaldytuve bei šaldymo kameroje. Ledukų gamyba, šerkšno tirpdymas ir nulinė zona – puikūs privalumai, bet reikalingi ne visiems. Juk 90% tikimybė, kad kažkurias funkcijas panaudosite tik kartą ar kelis, o priklausomai nuo funkcijų gausos, šaldytuvų kainos labai smarkiai kinta.

Taip pat ir su indaplove, orkaite, dulkių siurbliu ir taip toliau. Išgryninkite tai, kas bus svarbiausia pirkinio funkcija, o kas tik papildomi žaisliukai ir gražūs priedai.

Antra – skūpas moka du kartus

Nors permokėti tikrai nesinori ir neverta, bet pernelyg taupyti irgi negalima. Jeigu matote, kad skalbimo mašinų kainos laviruoja tarp 400 ir 600 eurų, tačiau esate žūtbūt pasiruošę įsigyti skalbimo mašiną internetu už mažesnę kainą – pasiruoškite galimiems nemalonumams. Pigiausias variantas gali neatitikti lūkesčių ir tarnauti gerokai trumpiau nei kiek brangesnis įtaisas. 

Turėkite apytikres biudžeto ribas, bet būkite lankstūs.

Trečias patarimas – nuolaidos bei ypatingi pasiūlymai

Nebūtina visų pinigų mokėti iš karto. Jeigu internetinėje ar fizinėje parduotuvėje galioja akcija lizingui be pabrangimo, galite įsigyti šaldytuvą ar kitą buitinę techniką pigiau. Pakaks kas mėnesį mokėti mažesnę sumą, o kitus pinigus galėsite paskirti taupymui ar kitoms, svarbesnėms išlaidoms.

Taip pat naudokite kitus naudingus pasiūlymus – prenumeruokite naujienlaiškį, sekite parduotuves socialiniuose tinkluose bei rinkite nuolaidų kodus. Toks kodas gali padėti sutaupyti ir daugiau nei 10, 20 ar net 50 eurų nuo vieno pirkinio. Na argi tai ne didelė nauda?

Galiausiai – kainų lyginimas įvairiose parduotuvėse

Paskutiniu punktu norėtume parekomenduoti ir pasiūlyti dairytis prekių visame internete. Galbūt vienoje parduotuvėje vyksta akcijos, o kitoje – ne? Taip pat tam tikros internetinės parduotuvės gali pasiūlyti „Žemiausios kainos garantiją“. T.y, jeigu kitoje parduotuvėje randate tą pačią prekę už žemesnę kainą – atsiųskite pardavėjams nuorodą ir jie turėtų pasiūlyti tokią pat kainą savo internetinėje parduotuvėje. Apsimoka? Apsimoka.

Skaityti visą pranešimą