Iškili Trumpo kritikė respublikonė Cheney nebus perrinkta į JAV Kongresą

Prieš 1 mėnesį 10

Anksčiau kylančia respublikonų žvaigžde laikyta įstatymų leidėja iš Vajomingo tapo atstumtąja savo partijoje dėl darbo Kongreso komitete, tiriančiame pernai sausio 6-ąją įvykusį JAV Kapitolijaus šturmą ir D. Trumpo vaidmenį pakurstant savo šalininkų veiksmus.

„Nuo sausio 6-osios kalbėjau, kad darysiu viską, ko reikės, kad užtikrinčiau, jog Donaldas Trumpas niekada nė neprisiartintų prie Ovaliojo kabineto, ir kalbu rimtai“, – L. Cheney sakė pripažindama pralaimėjusi kovą dėl perrinkimo.

Buvusio viceprezidento Dicko Cheney 56 metų dukters pralaimėjimas Vajomingo respublikonų pirminiuose rinkimuose žymi keturis dešimtmečius trukusių šios šeimos politinių ryšių su viena konservatyviausių Amerikos valstijų pabaigą.

Vajomingo respublikonai per lapkritį vyksiančius kadencijos vidurio rinkimus kels 59 metų teisininkės Harriet Hageman kandidatūrą. Ši D. Trumpo asmeniškai palaikoma kandidatė uoliai palaiko buvusio prezidento melagingus kaltinimus, kad 2020 metų rinkimai buvo „suklastoti“.

Sakydama kalbą antradienį vakare L. Cheney perspėjo dėl D. Trumpo teorijų apie rinkimų klastojimo sąmokslą ir ragino abiejų pagrindinių partijų politikus prisidėti prie jos kovos JAV demokratijai apsaugoti.

Kalbėdama vienoje gyvulininkystės rančoje netoli Džeksono L. Cheney nesureikšmino savo pralaimėjimo ir sakė sieksianti pradėti „tikrą darbą“, stengdamasi užtikrinti, kad D. Trumpas niekuomet nebesugrįžtų į Baltuosius rūmus.

Ji kaltino buvusį prezidentą, dėl kurio veiksmų einant JAV vadovo pareigas vykdoma virtinė baudžiamųjų ir civilinių tyrimų, savo kurstančia retorika nukreipus smarkiai susiskaldžiusias Jungtines Valstijas į „krizę, įstatymų nesilaikymą ir smurtą“.

„Joks amerikietis neturėtų palaikyti rinkimų neigėjų siekio užimti bet kokias išties atsakingas pareigas, nes jų atsisakymas laikytis įstatymų viršenybės sugadins mūsų ateitį“, – perspėjo ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Visą pranešimą galite skaityti ČIA