Įsibėgėja „Tūkstantmečio mokyklų“ programa: švietimo įstaigos tikisi atnaujinti laboratorijas ir stadionus

Prieš 3 dienas 9

Įsibėgėja „Tūkstantmečio mokyklų“ programa, paskelbtos mokyklos, patekusios į pirmąjį etapą. Mokyklos gerins mokymosi aplinką, pirks modernios įrangos, atnaujins mokytojų kompetencijas. 

Patvirtintos Pietų Lietuvos keturių savivaldybių – Birštono, Prienų, Lazdijų ir Druskininkų paraiškos. Alytaus miesto ir rajono bei Varėnos savivaldybės dalyvaus antrajame pažangos švietimo programos etape.

Alytaus Jotvingių gimnazijos chemijos kabinetas turėtų būti geriau įrengtas, kaip ir fizikos ar biologijos. To tikimasi, jeigu Alytaus savivaldybės paraiška antrajame etape bus patvirtinta. Planuojama šiai mokyklai gauti apie 0,5 mln. eurų, visoms mokykloms – 2,5 mln. mln. eurų.

„Didžiausia ir finansiškai imliausia investicija būtų moderni ir šiuolaikiška gamtos mokslų laboratorija. <...> Dirbame STEAM srityje ir esame lyderiai ne tik Dzūkijos regione“, – teigia Alytaus Jotvingių gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas.

Dalyvauti švietimo pažangos programos antrajame etape atrinktos 5 Alytaus miesto mokyklos rengia bendrą paraišką. Kad ji būtų tinkama, už 10 tūkst. eurų nupirkta paslauga paraiškai rengti.

„Tai nereiškia, kad mūsų paraiška buvo bloga ar blogesnė. Mes surinkome truputėlį mažiau taškų palyginus su kitomis savivaldybėmis. <...> Mūsų tikslas – pagerinti mokinių rezultatus“, – tikina Alytaus savivaldybės švietimo skyriaus specialistė Rasa Kuckailienė.

Pirmojo etapo savivaldybių paraiškos vertintos dar pernai, Tūkstantmečio programoje dalyvauti panoro 58 savivaldybės iš 60.

„Iki birželio mėnesio savivaldybės rengė pirminius pažangos planus. Juos įvertinus ekspertams buvo atrinktos 23 savivaldybės, kurių planai buvo įvertinti kaip brandžiausi“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėja Agnė Liucilė Andriuškevičienė.

Į antrąjį etapą pateko 35 savivaldybės. Švietimo įstaigos iki kovo privalės parengti galutinę paraišką, kaip sumažinti mokinių pasiekimų atotrūkius, suteikti lygias galimybes visiems vaikams. Pokyčiai mokyklose, kuriose mokosi daugiau nei 200 mokinių, turės būti įgyvendinti 4 veiklos tobulinimo srityse: lyderystė veikiant, įtraukusis, kultūrinis ir STEAM ugdymas.

„Tai tikrai aktualu: sensoriniai kambariai, edukacinės erdvės, tylos kambariai. Norime atliepti kiekvieno vaiko, kiekvieno mokinio poreikius“, – kalba Alytaus rajono savivaldybės skyriaus vedėja Giedrė Volungevičienė.

„Tai reikštų didžiojo stadiono ir infrastruktūros sutvarkymą. Esame sportiška gimnazija, turime vaikų su specialiais poreikiais. Reikalingas judesys, norėtume šiame stadione vykdyti renginius“, – teigia buvęs Alytaus rajono Daugų gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius.

Pirmajame etape patvirtintų savivaldybių atstovai sako, kad jau gegužę tikisi sulaukti finansavimo. Pavyzdžiui, Prienuose bus kuriamas 4 laboratorijų STEAM centras.

„Mes traukėme galinčias dalyvauti mokyklas, bet tikimės naudos visoms mūsų mokykloms. Kita priežastis, kodėl patekome į pirmą srautą – patys rengėme pažangos planą. Norint gauti maksimalią naudą, viską reikia daryti patiems“, – mini Prienų rajono Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas.

Tūkstantmečio mokyklų programai skirta 210 mln. eurų, ji turi būti baigta 2026 m. birželį.

Visą pranešimą galite skaityti ČIA