Graikų nušvilptas Š.Jasikevičius pelnė Eurolygos bronzą

Prieš 1 metus 188

Eurolygos finalo ketverte paaiškėjo pirmųjų medalių savininkai.

Pirėjo „Olympiacos“ Belgrade krito Barselonos „Barcelona“ ir atidavė katalonams bronzą – 74:84 (18:20, 20:25, 18:17, 18:22).

Dar prieš rungtynes gausių „Olympiacos“ gerbėjų švilpimo sulaukė buvę mirtinų varžovų Atėnų „Panathinaikos“ žaidėjai Šarūnas Jasikevičius ir Nickas Calathesas. Katalonų tai nesutrikdė ir būtent po graiko metimo jie atitrūko 10:2. „Olympiacos“ priartėjus, pasižymėjo Cory Higginsas – 15:9. Roko Jokubaičio tritaškis neįkrito, o taškais su sirena finišavo Aleksandras Vezenkovas – 18:20.

R.Jokubaitis pasižymėjo dėjimu greitoje atakoje ir padėjo ispanams dar kartą atitrūkti – 26:20. Varžovų klaidas išnaudoję Pirėjo krepšininkai netruko rezultatą išlyginti (28:28). Vėliau kiekvienas metimas keisdavo pirmaujančią komandą, kol iš toli pataikė Alejandro Abrinesas – 43:38. Kėlinį uždarė N.Calatheso dvitaškis su pražanga – 45:38.

.@ShaqInTheBox deflects the pass and ignites the crowd with a super slam🔥@olympiacosbc #F4GLORY I #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/7vlDKJgd6a

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) May 21, 2022

Po ilgosios pertraukos skirtumą dviženkliu pavertė Sertačo Šanli tritaškis – 50:40. Praraja tarp komandų netruko užaugti ir iki 15 taškų, kai pasižymėjo Nicolas Laprovittola – 57:42. Skaudžiai čiurną susižeidė A.Abrinesas, kai ant jo užkrito Shaquielle‘as McKissicas. Iki kėlinio pabaigos iš skirtumo tarp komandų liko vos 6 taškai – 56:62.

N.Calathesas realizavo gražų N.Mirotičiaus perdavimą, padidindamas pranašumą iki šešių taškų – 66:60. Katalonams dar kartą truktelėjus į priekį iš toli iššovė Th.Walkupas – 69:75. Rungtynes uždarė N.Mirotičiaus taškai, o ant parketo pasirodyti dar spėjo ir Georgios Printezis, galimai atsisveikinęs su Eurolyga.

What a pass by Nikola Mirotic to find Calathes under the rim🤯@FCBbasket #F4GLORY I #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/QxCSK9Ihxx

Nugalėtojų gretose universalų pasirodymą surengė N.Calathesas, taikęsis į trigubą dublį – 27 minutės, 9 taškai (3/3 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 0/1 baudos metimo), 8 atkovoti ir perimtas kamuolys, 13 rezultatyvių perdavimų, 2 klaidos, 3 pražangos bei 24 naudingumo balai.

Tuo tarpu R.Jokubaitis per 13 minučių pelnė 4 taškus (2/2 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 0/2 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, suklydo, 2 kartus prasižengė ir surinko 2 naudingumo balus.

Beautiful moment for Georgios Printezis and @olympiacosbc fans at the end of the game!#F4GLORY pic.twitter.com/0AYbypvsBh

Katalonams kortų nesumaišė ir tai, kad baudų metimai krito vos 46 procentų taiklumu (6/13).

Su medaliais „Barcelona“ finišavo ir pernai, kai krito finale. Iki Š.Jasikevičiaus atvykimo katalonai septynerius metus nežaidė finalo ketverte.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Sertačas Šanli 16 (3/4 tritaškių), Cory Higginsas 11, Brandonas Daviesas 10 (5 atk. kam.), Nickas Calathesas 9 (8 atk. kam., 13 rez. perd.).

„Olympiacos“: Aleksandras Vezenkovas 20 (11 atk. kam.), Kostas Sloukas 14 (7 rez. perd.), Shaquielle‘as McKissicas 11, Tyleris Dorsey 10.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai