Japonija pirmą kartą išbandė besisukantį detonacijos variklį kosmose

Prieš 2 metus 363

Japonijos aviacijos ir kosmoso tyrimų agentūra (JAXA) paskelbė pirmą kartą sėkmingai demonstruojanti „besisukančio detonacijos variklio“ veikimą kosmose. Aptariamų technologijų naujovė yra ta, kad tokios sistemos įgauna daug traukos jėgų, naudojant daug mažiau degalų, palyginti su įprastais raketiniais varikliais, o tai yra gana naudinga kosmoso tyrimams.

Liepos 27 d. Japonijos agentūra į kosmosą paleido porą futuristinių varomųjų sistemų, kad galėtų atlikti pirmuosius bandymus. Jie buvo paleisti iš Uchinoura kosminio centro laive S-520-31, vienpakopėje raketoje, galinčioje pakelti 100 kg naudingąją apkrovą gerokai daugiau nei 300 km. Atgavusi raketą iš vandenyno, JAXA inžinierių komanda išanalizavo duomenis ir patvirtino misijos sėkmę, todėl naujoji sistema buvo numatyta 234,9 km aukštyje.

Besisukantis detonacijos variklis naudoja seriją kontroliuojamų sprogimų, kurie nepertraukiamu ciklu keliauja aplink žiedinį kanalą. Šis procesas sukuria daug itin efektyvios traukos, gaunamos iš daug mažesnio variklio, sunaudojančio žymiai mažiau degalų, o tai reiškia ir mažesnį svorį paleidžiant į kosmosą. Pasak JAXA, ji gali pakeisti žaidimą giliai tyrinėti kosmosą.

Raketa pradėjo bandomuosius demonstravimus po pirmojo etapo išsiskyrimo, šešias sekundes degindama besisukantį detonacijos variklį, o antrasis impulsinis detonacijos variklis tris kartus veikė dvi sekundes. Impulsinis variklis naudoja detonacines bangas kuro ir oksidatoriaus mišiniui deginti.

Kai raketa buvo atgauta po demonstracijos, buvo nustatyta, kad sukamasis variklis sukuria apie 500 niutonų traukos jėgos, o tai yra tik maža dalis to, ką gali pasiekti įprasti raketų varikliai kosmose.

JAXA inžinierių teigimu, sėkmingas bandymas kosmose labai padidino tikimybę, kad detonacinis variklis bus naudojamas praktiškai, įskaitant raketų variklius, skirtus giliam kosmoso tyrimui, pirmosios pakopos ir dviejų pakopų variklius ir kt. Varikliai iš tikrųjų galėtų leisti mums keliauti giliai į kosmosą, naudojant dalį kuro ir svorio, o tai bus labai svarbu tarpplanetinėse kelionėse.

Skaityti visą pranešimą