Įspūdinga diena Lietuvai: pasaulio kiokušin karatė čempionate – trys aukso ir vienas sidabro medalis

Prieš 1 metus 70

Lietuvos kiokušin karatė atstovai sukūrė istoriją Lenkijoje (Kelcuose) vykstančiame pasaulio čempionate. Mūsų šalies atstovai iškovojo keturis medalius, iš kurių trys – aukso.

Kaip rašoma federacijos pranešime, moterų svorio kategorijos virš 60 kg pasaulio čempione tapo Brigita Gustaitytė, vyrų 75-85 kg svorio kategorijos – Juras Sokolovas, o svorio kategorijos virš 85 kg – Eventas Gužauskas. Moterų 55-60 kg svorio kategorijos sidabras atiteko Rūtai Brazdžionytei.

J. Sokolovas finale per pratęsimą 3:0 įveikė japoną Nariyoshi Tadą. Ketvirtfinalyje vilnietis 3:0 pranoko švedą Joną Rosiną, o pusfinalyje po 2 pratęsimų 5:0 nugalėjo Bulgarijos karatė legendą daugiau nei 2 dešimtmečius Europoje nepralaimėjusį Valerijų Dimitrovą.

E. Gužauskas ketvirtfinalyje po pratęsimo 4:0 įveikė lenką Mareką Wolny, pusfinalyje tokiu pat rezultatu japoną Yusuku Watanabe, o finale taip pat 4:0 nepaliko vilčių didžiausiai pasaulio čempionato šeimininkų lenkų žvaigždei Maciejui Mazurui.

B. Gustaitytė sekmadienį pusfinalyje 5:0 sutriuškino bulgarę Ivanką Popovą, o finale tokiu pat rezultatu nepaliko vilčių lenkei Monikai Zielinskai.

R. Brazdžionytės varžovė finale japonė Riri Ishihara atliko stiprų draudžiamą smūgį į veidą, tačiau po nokdauno lietuvė tęsė kovą ir turėjo pripažinti varžovės pranašumą rezultatu 0:4. Pusfinalyje vilnietė sekmadienį 5:0 nugalėjo švedę Mirjam Bjorklund.

Sekmadienį vyrų varžybų ketvirtfinalyje taip pat kovojo Edgardas Sečinskis, Orestas Abazorius ir Justinas Kvietka, tačiau jiems patekti į pusfinalį nepateko.