Iš 18 taškų deficito išlipęs „Rytas“ dramatiškai laimėjo Utenoje

Prieš 1 metus 61

Prasidėjusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone atėjo laikas ir čempionų startui, rašo LKL.lt.

Vilniaus „Rytas“ (1-0) titulo gynybą pradėjo išvykos maču prieš Utenos „Juventus“ (0-1), kurį laimėjo 90:88 (15:28, 19:19, 31:17, 25:24).

Mačo pradžia buvo rezultatyvi ir efektinga – jau šeštąjį uteniškių tašką galingu dėjimu pelnė Justinas Alstonas. Vėliau Donaldo Kairio auklėtiniai surengė spurtą 7:0 ir po Alexo Hamiltono dėjimo pabėgo 15:10. Jawuno Evanso dvitaškis su pražanga leido šeimininkams pabėgti dviženkliu skirtumu – 26:15. Prie šių skaičių dar pridėjo Martynas Paliukėnas – 28:15.

Antrajame kėlinyje vilniečių puolimas ir toliau priklausė tik nuo Marcuso Fosterio, o platesnį pasirinkimą turėję uteniškiai po M. Paliukėno tritaškio atitrūko dar toliau – 33:17. Kamuolį perėmęs A. Hamiltonas leido skirtumui išlikti solidžiu – 41:26. M.Fosteris dar iki ilgosios pertraukos surinko 16 taškų, tačiau pagalbos stokojo, o vilniečiai atsiliko 34:47.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai pamažu ėmėsi tirpdyti skirtumą, dviženklį atstumą gražino J. Evanso metimas – 52:41. Ši praraja itin sumenko po Martyno Echodo baudų metimų (50:56), o pražangą mesdamas iš toli išprovokavęs Lukas Uleckas netrukus šeimininkams paliko minimalią persvarą – 59:60. Evaldas Kairys dar nesibaigus trečiam kėliniui išvedė vilniečius į priekį – 65:64.

Šeimininkų reikalus apsunkino Žygimanto Skučo susižeidimas ir penktoji J. Alstono pražanga, itin komplikavusi rotaciją priekinėje linijoje. Tai spręsti bandė dvitaškiu pasižymėjęs Dovydas Romančenko, bet taškais su pražanga jam atsakė Margiris Normantas – 77:73. D.Romančenko netrukus driokstelėjo pelnydamas net septintąjį tašką paeiliui – 78:79. Tuomet uteniškių puolimas nutilo, o sostinės ekipa pabėgo 88:79.

„Juventus“ dar kartą atsitiesė, o Ernestas Sederevičius sugebėjo išlyginti rezultatą – 88:88. Gytis Masiulis tuomet pataikė vieną baudos metimą, A.Hamiltonas prametė abu, o uteniškiai ilgai nesugebėjo prasižengti ir liko be pergalės.

„Juventus“ lemiamu metu stokojo ne tik priekinės linijos, bet ir viso mačo metu nekritusių tritaškių – 4/21, 19 procentų taiklumas. Neveikė ir kova dėl kamuolių – 33:46.

Utenos klubas turėjo ir daugiau neišnaudotų rezervų – Martynas Gecevičius sužaidęs 33 minutes nepelnė nė taško, Gintautas Matulis nepasižymėjo per 19 minučių.

Ryškiausia mačo žvaigžde tapo M. Fosteris – 31 minutė, 27 taškai (3/6 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 6/9 baudų metimų), 3 atkovoti ir 2 prarasti kamuoliai, 2 blokai, 4 pražangos bei 20 naudingumo balų.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 27 (5/9 tritaškių), Margiris Normantas 21 (2/8 tritaškių, 5 rez. perd.), Evaldas Kairys 10 (5/6 dvitaškių), Gytis Radzevičius 7 (13 atk. kam.).

„Juventus“: Alexas Hamiltonas 23 (8/12 dvitaškių, 3 blokai, 3 per. kam.), Justinas Alstonas 21 (10/15 dvitaškių, 7 atk. kam.), Jawunas Evansas 17 (7 rez. perd.), Martynas Paliukėnas 11, Dovydas Romančenko 8.