Brazausko dukros apie tėvo ilgesį – trūksta jo patarimų, apsikabinimų ir meilės

Prieš 3 dienas 15

Seime minint Algirdo Brazausko 90-ąsias gimimo metines, jo bendražygiai teigė, kad ir dabar jo išmintis, ryžtas itin praverstų Lietuvai. O artimieji sako pasigendantys jo patarimų. Per A. Brazausko vadovavimą, iš pradžių būnant prezidentu, o vėliau – premjeru, įtvirtinta Lietuvos nepriklausomybė, Lietuvai 2004 metais tapus Europos Sąjungos ir NATO nare.

A. Brazauskas buvo ištisa politikos epocha, teigia jo bendražygiai. Dar kartą prisiminti buvusio prezidento ir premjero į Seimą atėjo ir buvę oponentai.

A. Brazausko dukros sako, kad labai trūksta tėčio.

„Dėl patarimų, dėl apsikabinimų, dėl draugystės, dėl daug ko“, – dalijasi dukra Laima Mertinienė.

„Daugiau trūksta ne patarimų, bet tiesiog savo žmogaus, kuris tave supranta, kuris tave labai myli“, – nurodo dukra Audronė Usonienė.

Buvęs A. Brazausko bendražygis Česlovas Juršėnas į klausimą, ar viską jis darė gerai, atsako – buvo visko. Bet pabrėžia, kad pastabas, pasiūlymus priimdavo, kritikuojančių nepersekiojo. Buvo žmogiškas, supratingas, bendravo su bet kuo. O Vytenis Andriukaitis teigia, kad niekada A. Brazauskas nepamesdavęs galvos.

„Išmintis, šalti nervai, išskaičiavimai, tvirti įsitikinimai ir intuicija“, – prezidentą apibūdina buvęs bendražygis V. Andriukaitis.

Naujoji politikų karta A. Brazauską atsimena kitaip nei jo bendražygiai.

„Pamenu iš tokių epizodų, kad jis daug ir tiesiai šnekėdavo apie dalykus, nebėgdavo nei nuo kamerų, nei nuo klausimų. Tai aš tokį turiu įspūdį. Dar aš prisimenu, kaip jis tiesiai įvairiose laidose dalyvaudavo, per turgų eidavo ir su žmonėm bendraudavo“, – prisiminimais dalijasi Seimo narys Vytautas Mitalas.

„Man bendradarbiauti ir bendrauti su juo buvo be galo lengva, nes žmogus niekada neleisdavo pajusti savo kažkokios didybės, kažkokio statuso ar kažkokių ypatingų savo nuopelnų Lietuvos istorijai. Mano atsiminimai iš bendro darbo yra šilti“, – tvirtina ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Keletą metų A. Brazausko apsaugininku buvęs dabartinis seimo narys Virgilijus Alekna sako, kad sulaukdavęs patarimų, bet tada daugiau jų buvę apie sportą.

„Šviesios atminties prezidentas yra buvęs lengvaatlečiu, yra bandęs ir kūjį mesti, ir diską mėtyti jaunystės laikais. Tai iš tikrųjų ir pašnekesiai apie sportą, buvau tada kylantis į sporto aukštumas, turėdavom apie ką pasišnekėti ir apie sportą“, – pasakoja Seimo narys V. Alekna.

A. Brazauskas po sunkios ligos mirė 2010-ųjų birželio 26 dieną.

Visą pranešimą galite skaityti ČIA